Serdecznie zapraszamy na II webinarium poświęcone programom edukacyjnym skierowanych do uchodźców w szkolnictwie wyższym, które odbędzie się w piątek w dniu 24 marca 2023 r. w godz. 16.00-18.00 na platformie Zoom.

"Biała Księga. Raport na temat rynku wydawnictw naukowych w Polsce w 2022 roku" powstała w wyniku współpracy Komisji ds. Wydawnictw Naukowych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych (SWAiN) Polskiej Izby Książki (PIK). Fundacja Rektorów Polskich wspiera kadrowo i merytorycznie prace Komisji ds. Wydawnictw Naukowych KRASP.

Fundacja Rektorów Polskich podpisała porozumienie "The Agreement on Reforming Research Assessment" i dołączyła do grona organizacji z całego świata zrzeszonych wokół inicjatywy CoARA.

W imieniu partnera Fundacji Rektorów Polski, Uniwersytetu w Hamburgu zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online w ramach projektu CoMMiTTEd: "Covid, Migrants and Minorities in Teacher Education: A Fake News Observatory to promote Critical Thinking and Digital Literacy in Times of Crisis" 

Serdecznie zapraszamy Kanclerzy, Dyrektorów, Kwestorów i  Głównych Księgowych do udziału w XXVII Szkołe FRP Zarządzania Strategicznego w szkolnictwie wyższym, która odbędzie się 28 - 31 maja 2023 r. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym "Belmonte" w Krynicy Zdrój.

W imieniu naszego partnera strategicznego WN PWN zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w 2023 r. numerem e-czasopisma PWN Nauka. Myśl przewodnia obecnego numeru to globalizacja nauki. O ekspercką wypowiedź na ten temat poproszono prof. dr hab. Marka Kwieka.

Doroczna Konferencja pt. Knowledge, Research, Education Conferences (KRECon) jest organizowana przez Narodową Bibliotekę Techniczną w Pradze od 2010 roku. Celem Konferencji jest utworzenie platformy do dyskusji na ważne i trudne tematy w sektorze szkolnictwa wyższego i nauki w Republice Czeskiej i w Europie z udziałem krajowych ekspertów, reprezentantów najważniejszych instytucji z sektora szkolnictwa wyższego oraz ekspertów międzynarodowych.

Fundacja Rektorów Polskich weszła w skład konsorcjum 3-letniego projektu „AGILE - Higher education resilience in refugee crises: forging social inclusion through capacity building, civic engagement and skills recognition”, który będzie realizowany w ramach programu Erasmus+ w latach 2022-2025.

W dniu 16 listopada 2022 r. Prof. Jerzy Woźnicki, Prezes FRP, otrzymał tytuł doktora honoris causa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury. Uroczystość odbyła się w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

II Ogólnopolska Konferencja Komisji ds. Wydawnictw Naukowych przy KRASP pt. Wydawnictwo naukowe w XXI wieku – jak technologie cyfrowe zmieniają komunikację naukową, organizowana jest w formie hybrydowej w dniu 9 listopada 2022 roku w godz. 11.00 – 17.00 w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie.