Jak polskie uczelnie poradziły sobie z masowym napływem uchodźców z Ukrainy po wybuchu pełnoskalowej wojny w lutym 2022 roku? Jakie działania podjęli rektorzy? Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Polish Academia Emergency Response.....", w którym szczegółowo analizujemy działania podejmowane przez polskie uczelnie, instytuty badawcze oraz organizacje publiczne w latach 2022–2024, obejmujące zmiany legislacyjne, wsparcie instytucjonalne oraz rozwój strategii zarządzania kryzysowego.
Ważną część raportu stanowi badanie ankietowe przeprowadzone wśród rektorów i prorektorów uczelni członkowskich KRASP, które ukazuje skalę zaangażowania, wyzwań i dobrych praktyk stosowanych w zarządzaniu kryzysowym w sektorze szkolnictwa wyższego. W publikacji przedstawiono także rekomendacje, które mogą stanowić inspirację dla uczelni w innych krajach UE w kontekście budowania odporności systemów edukacji na sytuacje kryzysowe.
Raport powstał w ramach Projektu AGILE - Higher Education resilience in refugee crises: forging social inclusion through capacity building, civic engagement and skills recognition. Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
Pobierz raport >>>