W dniu 28 lutego 2020 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja pn. “Social competences – the new dimension of the traditional mission of higher education”. Konferencja ma na celu podsumowanie wyników projektu Erasmus+ DASCHE. Fundacja Rektorów Polskich jest partnerem projektu.

Kompetencje społeczne są, obok wiedzy i umiejętności, jednym z trzech elementów kształcenia w szkołach wyższych. Ich włączanie w programy kształcenia, ocena osiągania przypisanych im efektów uczenia się, dostosowanie ich do wyzwań współczesności to niełatwe zadanie. W ramach projektu DASCHE przeprowadzono badania w 6 krajach europejskich, ukazujące jak uczelnie działające w systemie szkolnictwa wyższego radzą sobie z ich realizacją. Wśród rezultatów projektu znajduje się zbiór wskazówek i zaleceń dotyczących rozwijania kompetencji społecznych studentów, skierowanych do decydentów na poziomach: instytucjonalnym, krajowym i europejskim.

Konferencja skierowana jest szczególnie do osób odpowiadających w uczelniach za proces kształcenia: do prorektorów ds. kształcenia, pełnomocników ds. zapewniania jakości, opiekunów kierunków studiów. W ramach konferencji będzie się można zapoznać m.in. z przykładami dobrych praktyk w kształtowaniu kompetencji społecznych. Dwie sesje równoległe konferencji pozostają otwarte na referaty osób i instytucji, które chciałyby podzielić się swymi refleksjami z uczestnikami konferencji.

Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Propozycje wystąpień można zgłaszać do dnia 16 grudnia 2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis projektu i konferencji oraz formularz rejestracyjny i „call for papers” znaleźć można na stronie www.dasche.eu

 PROGRAM KONFERENCJI